Prekių katalogas

Ankstyvos sėklinės bulvės VINETA 5kg

 • Ankstyvos sėklinės bulvės VINETA 5kg

  Kodas: 300001738
  8.99
  Likutis: 19 vnt.
  Į krepšelį 
 • Vineta – ankstyva, derlinga, maistinės paskirties bulvių veislė. Gumbai apvaliai ovalūs, stambūs, šiurkštesne odele ir seklių akučių, todėl yra lengvai ir patogiai lupami. Geros prekinės išvaizdos, atsparūs mechaniniams pažeidimams. Luobelė ir minkštimas gelsvi. Bulvės yra vidutiniškai krakmolingos, išvirtos turi lengvą polinkį į sukritimą ir lengvai miltišką tekstūrą. Esamo krakmolo kiekio užteks puikiems cepelinams, tačiau Vineta yra labiausiai vertinamos bulvių košėse ar šalia šaltibarščių, nes išvirtos yra minkštos ir nepilkėja. Gerai laikosi žiemą. Šios veislės bulvės mažiau reiklios dirvai ir drėgmei, ypač atsparios sausrai, neimlios ligoms ir kenkėjams. Nepakenčia azoto pertekliaus, dėl kurio pristabdomas gumbų brendimas ir susilpninamos sandėliavimo savybės. Tinkamos daiginti. Puikaus skonio. Gerai laikosi sandėliuose, ilgas ramybės periodas. Tinkamos auginti ekologiniuose ūkiuose. Šios veislės bulvės įvairiomis kintamomis auginimo sąlygomis duoda pastovų vidutinį derlių.

  VINETA (Lietuvoje populiariausia)

  Ankstyva

  Suvirimo tipas – Greitai suverdanti.

  Luobelė tinkliška, minkštimas gelsvas, gumbai apvaliai ovalūs.

  Derlingumas: Labai derlinga. Puikiai laikosi ilgai sandėliuojama.

  Auginimas: Gerai auga mažiau derlinguose, mažiau sukultūrintuose, mažiau drėgmės turinčiuose dirvožemiuose.

  Atsparumas: Puviniams (marui), rauplėms, sausrai.

  Sodinimo tankis: apie 41 000 gumbų/ ha (sėklų dydis 35/55 mm)

  Sodinimo gylis: normalus prieš sodinimą patartina sudaiginti. Sodinimo metu rekomenduojama profilaktinė rizaktonijos kontrolė.

  Apsauga nuo lapų ligų: Įprasta.

  Jautrumas herbicidams: Įprasta.

  Vineta bulvės yra vidutiniškai krakmolingos, išvirtos turi lengvą polinkį į sukritimą ir lengvai miltišką tekstūrą. Esamo krakmolo kiekio užteks puikiems cepelinams, tačiau Vineta yra labiausiai vertinamos bulvių košėse ar šalia šaltibarščių, nes išvirtos yra minkštos ir nepilkėja.